Bun venit în clasa a V-a!

iulie 17, 2018

AU ÎNCEPUT ÎNSCRIERILE ÎN CLASA a V-a ( din 16 iulie până în 10 septembrie 2018 – în limita locurilor disponibile)

– 8 ore de limba engleză și o oră de lectură în limba engleză pe săptămână
– 2 ore de limba germană/săptămână
– 2 ore de informatică/săptămână
– 2 ore club de științe/săptămână 
– pregătire intensivă pentru olimpiade și concursuri școlare la limba română și matematică – reprezintă oferta noastră educațională peste planul cadru național (orele din curriculum românesc). Acordăm o importanță deosebită siguranței fizice și emoționale acum când preadolescența și adolescența reprezintă etape firești și complexe în dezvoltarea lor, a copiilor noștri.
În vederea înscrierii în clasa a V-a organizăm pentru copiii din afara școlii:
– evaluare la limba engleză (probă orală și probă scrisă)*
– interviu la care vor fi prezenți părinții și copilul.
Pentru mai multe detalii scrieți pe adresa de e-mail office@scoalaprems.ro sau sunați la numărul 0727 210 703 – prof. Laura Iacob, manager educațional.
*Evaluarea la limba engleză precedă interviul și este organizată individual. În vederea susținerii acestor probe de admitere vă rugăm să completați formularul accesând link-ulhttps://goo.gl/forms/VyhHhdFjjevyh2y63

INVITAȚIE ÎN CLASA PREgătitoareMS !Înscrieri în Clasa Pregătitoare 2018-2019